معرفی شهر آنتالیا

آنتالیا

آنتالیا

آنتالیا مرکز توریسم ترکیه است که در منطقه مدیترانه و در غرب ترکیه واقع شده است. آنتالیا از شمال با شهر بوردور، از جنوب با دریای مدیترانه، از غرب با کورکوتلی و از شرق با سریک محصور شده است، تنها رودخانه ی این شهر مدیترانه ای، رود آکسو می باشد که از آبشار معروف دودن میگذرد. آنتالیا با وجود جاذبه های گردشگری فراوانی چون؛ سواحل مدیترانه ای، رودخانه وحشی، صخره ها و ارتفاعات و دیگر جاذبه های توریستی شهری و تاریخی مهمترین مرکز گردشگری و تفریحی در ترکیه محسوب می شود. خیابان های تنگ و پیچ در پیچ که با خانه های قدیمی سفید رنگ محصور شده، بلوارهایی که با درختان نخل و پرتقال آراسته شده و اسکله ها و بندرگاهایی که درکنار دیگر بناهای تاریخی قرار دارند جلوه ی آنتالیا را به طور کلی از دیگر شهرهای ترکیه متمایز کرده است.

آنتالیا

شهر آنتالیا

آب و هوا

آب و هوای آنتالیا

ساحل آفتابی آنتالیا

آنتالیا که در کرانه ی دریای مدیترانه واقع شده به طور کلی دارای اقلیم و آب و هوای مدیترانه ای می باشد و برف و یخبندان، باران های سیل آسا و یا بالا رفتن بیش از حد دما به ندرت در این شهر اتفاق افتاده است. تابستان های آنتالیا گرم و خشک و زمستان های آن به دلیل وزش بادهای گرم از سمت دریا به طرف ساحل معتدل و بارانی است. میانگین دمای هوا در فصل تابستان بین ۳۰ تا ۳۵ درجه سانتی گراد و در فصل زمستان متوسط دما بین ۹ تا ۱۵ درجه متغیر می باشد. به طور متوسط از ۳۶۵ روز سال، هوای آنتالیا ۳۰۰ روز آفتابی و باقی سال نیمه ابری و ابری می باشد.

ساحل آنتالیا

غروب آفتاب در ساحل مدیترانه

جاذبه های گردشگری آنتالیا

جاذبه تاریخی آنتالیا

آسپندوس واقع در آنتالیا

جاهای دیدنی آنتالیا به قدری است که نمی توان تمامی آنها را نام برد و مفصل به هر کدام پرداخت اما به طور خلاصه می توان به برخی از آنها مثل آسپندوس بنای تاریخی هزار ساله مربوط به دوره یونانیان ، پارک آبی آکوالند که با داشتن مجهزترین سیستم تفریحی آبی وسرسره های مختلف بزرگترین و بهترین پارک آبی ترکیه به شمار می رود، آبشار دودن از دیدنی ترین جاذبه های طبیعی آنتالیا که مرتفع ترین آبشار ترکیه می باشد، غار کارائین مربوط به دوران پارینه سنگی تاریخ و تلفیقی از جاذبه ی تاریخی و طبیعی، پاموک کاله حمام گرم ترکی که از دل کوه سر به بیرون آورده و ده ها ساحل مختلف که هر کدام خصوصیات و جاذبه های مخصوص به خود را دارند اشاره کرد.

جاذبه گردشگری آنتالیا

پارک آبی آنتالیا

امتیاز دهید:

یک نظر دهید