معرفی شهر کمر

کمر آنتالیا

نمایی از شهر کمر

کمر که نام آن در واقع از دیوار بلندی که سدی در مقابل سیل بوده است گرفته شده در استان آنتالیا واقع شده و در فاصله ی ۴۲ کیلومتری از شهر آنتالیا قرار دارد، کمر یکی از توریستی ترین شهرهای استان آنتالیا به شمار می رود. این شهر که ویژه ی توریست ها ساخته شده دارای هتل های مجلل ، رستوران های لوکس ، کافه های متعدد ، سواحل زیبا ، آثار باستانی وتاریخی، و مراکز خرید و بازارهای جالب توجه می باشد و با داشتن اقامت گاه های متعدد، مراکز تفریحی و گردشگری فراوان، تفریحگاه های مجهز و مناظری طبیعی بسیار زیاد، بستر بسیار مناسبی را برای گردشگرانی که به ورزش های آبی و سایر تفریحات علاقه دارند به ارمغان آورده است.

کمر آنتالیا

دریای مدیترانه در کمر

یکی از مهمترین امتیازات شهر کمر نسبت به دیگر شهرها ساحل پرچم آبی آن می باشد. ساحل پرچم آبی به معنای امنیت و پاکیزگی ساحل است که از سوی اتحادیه اروپا اعطا شده است.

کمر آنتالیا

تفریحات آبی در کمر آنتالیا

آب وهوای کمر

کمر نیز مانند دیگر شهرهای استان آنتالیا دارای آب وهوا و اقلیم مدیترانه ای می باشد، تابستان های کمر گرم و طولانی اما معتدل و زمستان های مرطوب و بارانی از ویژگی های بارز آب وهوای این شهر به شمار می رود شاید بتوان مهمترین دلیل مورد اهمیت واقع شدن این شهر را همین آب و هوای مطلوب آن دانست، گشت زدن با کشتی و قایق در آب های زلال مدیترانه در زیر آفتابی که با نسیم دریا اجین شده ساده ترین لذتی است که هر فردی می تواند از کمر ببرد.

 

کمر آنتالیا

یک روز آفتابی در کمر آنتالیا

تفریحات کمر

اگر چه کمر نیز مانند دیگر شهرهای آنتالیا از آثار باستانی و تاریخی بی بهره نیست اما بیشتر تفریحات و جاذبه های گردشگری کمر به تفریحات آبی و سواحل آن خلاصه می شود تفریحگاه های مجهز ساحلی این شهر ایده آل ترین مکان برای افرادی است که به تفریحاتی چون قایقرانی، غواصی، شنا و… علاقه دارند، خلیج و سواحل مهمترین دلیل جذب توریست به این منطقه می باشد.

کمر آنتالیا

کشتی ها تفریحی در کمر

از جمله جاذبه های گردشگری کمر می توان به ویرانه های فاسلیس و اولیمپوس، ماجراجویی در رودهای خروشان کمر، دهکده سیرالی، پارک یوروک، پارک دلفین و ده ها جاذبه گردشگری دیگر اشاره کرد.

جاذبه های توریستی کمر

جاذبه های تاریخی شهر کمر

امتیاز دهید:

یک نظر دهید