۴ هواپیمایی برتر خاورمیانه

ایرلاین‌ها شرکت‌های هواپیمایی هستند که سفرهای شما را برنامه‌ریزی می‌کنند.این شرکت‌های هواپیمایی در جهان رقابت زیادی با هم دارند و تلاش می کنند با ترفندهای تبلیغاتی، بالا بردن کیفیت و کم کردن قیمت به دیگر ایرلاین‌ها مشتری‌های بیشتری به خود جذب کنند.

در سراسر دنیا ایرلاین‌های مختلفی وجود دارند؛ از ایرفرانس فرانسه تا لوفتهانزا آلمان در اروپا، کاتای پسفیک هنگ کنگ تا ویتنام ایرلاینز در در این مقاله قصد داریم تا ۴ هواپیمایی برتر خاورمیانه را به شما معرفی کنیم.

هواپیمایی امارات (Emirates Airline)

یکی از محبوب ترین ایرلاین ها در ایران و جهان شرکت هواپیمایی امارات است که مرکز آن در شهر دبی قرار دارد. این شرکت هواپیمایی روزانه پرواز های مهمی به سوی خاورمیانه، خاور دور، اروپا، آفریقا، شبه قاره هند، جنوب شرق آسیا و آمریکای شمالی دارد.  هواپیمایی  امارات بزرگترین ایرلاین خاورمیانه است و حدود ۳۰۰ هواپیما فعال و تعدادی زیادی هواپیما در دست سفارش دارد.

بیش از ۱۸ هزار خدمه پرواز، ۳٫۴۰۰ پرواز به ۱۳۳ شهر واقع در ۷۴ کشور جهان را پوشش می دهند.  این ایرلاین در رده بندی جهانی هم جایگاه خوبی دارد و از بزرگترین ایرلاین‌های جهان محسوب می شود. هواپیمایی امارات روش تبلیغی ویژه ای دارد و با اسپانسر شدن برای باشگاه‌ها و مسابقات ورزشی راه جدیدی از درآمدزایی و تبلیغات را می پیماید. هواپیمایی امارات، در زمینه فروش بلیط هواپیما، یکی از ۱۰ ایرلاین برتر دنیاست.

این ایرلاین حامی اصلی مسابقات سوارکاری اسب‌های اصیل دبی، مسابقات سوار کاری ملبورن استرالیا، جزء حامیان مالی جام جهانی فوتبال زنان ۲۰۰۳، حامی مالی باشگاه آرسنال و لیگ برتر انگلستان و بسیاری از باشگاه ها و مسابقات ورزشی دیگر است.

هواپیمایی امارات (Emirates Airline)

هواپیمایی امارات (Emirates Airline)

هواپیمایی قطری (Qatar Airways)

از دیگر ایرلاین‌های محبوب قطر ایروز است. این شرکت هواپیمایی در سال ۱۹۹۳ راه اندازی شد و امروزه به ۱۳۳ مقصد در آفریقا، آسیای میانه، اروپا، خاور دور، آسیای جنوبی، خاورمیانه، آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی و اقیانوسیه به صورت مستقیم پرواز می کند. ۳۰۰۰۰ نفر در این ایرلاین کار می کنند و حدود ۱۷۳ فروند هواپیمای جت در ناوگان آن قرار دارند.

جالب است بدانید این ایرلاین اولین پرواز خود را با یک بوئینگ ۷۶۷ که از کویت ایرویز قرض گرفته بود انجام داد. قطر ایروز از دوحه به فرودگاه های مشهد و شیراز و فرودگاه بین المللی امام خمینی پرواز مستقیم دارد.

از جمله اصلی‌ترین منابع درآمد این ایرلاین قطری، محبوبیت این ایرلاین در وب‌سایت‌های خرید بلیط هواپیما مانند SkyScanner در خارج از ایران و سفرایران در کشورمان می‌باشد.

هواپیمایی قطری (Qatar Airways)

هواپیمایی قطری (Qatar Airways)

هواپیمایی اتحاد (Etihad Airways)

سومین ایرلاین محبوب در خاورمیانه هواپیمایی اتحاد است که در سال ۲۰۰۳ در امارات متحده عربی تاسیس شد. این ایرلاین هم اکنون ۱۲۰ فروند هواپیما و ۲۰۰ هواپیمای جدید در راه دارد و وزانه به ۹۶ مقصد، در خاورمیانه، اروپا، آمریکای شمالی، آفریقا، آسیا و استرالیا به صورت مستقیم پرواز می‌کند. شاید جالب باشد که بدانید این شرکت در سال ۲۰۱۲ بیش از ۱۰٫۳ میلیون مسافر را منتقل نموده‌ است.

هواپیمایی اتحاد (Etihad Airways)

هواپیمایی اتحاد (Etihad Airways)

هواپیمایی ترکیش (Turkish Airline)

در آخر هم باید از میان ایرلاین‌های محبوب به هواپیمایی ترکیش اشاره کرد. این ایرلاین در ۱۹۳۳ به دستور کمال آتاتورک ساخته شد و امروزه روزانه به ۲۴۷ مقصد در اروپا، آسیا، آفریقا و ایالات متحده آمریکا پرواز می‌کند. هواپیمایی ترکیش حامی تیم های فوتبال منچستر یونایتد و بارسلونا و لیگ بسکتبال اروپا است.

هواپیمایی ترکیش (Turkish Airline)

هواپیمایی ترکیش (Turkish Airline)

این ایرلاین بالاترین نرخ رشد را در میان شرکت‌های هواپیمایی دارد و از نظر غذاهایی که در هواپیماها می‌دهد بسیار مشهور است و همیشه مورد تقدیر مجلات و سایت‌های بسیاری قرار گرفته است.

منبع: http://antalya-tour.ir/

 

 

 

امتیاز دهید:

یک نظر دهید