راهنمای سفر به آنتالیا

شهر آنتالیا یکی از شهر های زیبا و ساحلی کشور ترکیه است که علاوه بر طبیعت زیبا، از تفریحات متنوعی برخوردار است که به جذب توریست به آن کمک نموده است. در این بخش از سری مقالات اطلاعات سفر سعی می کنیم تا مواردی که ممکن است برای سفر به این شهر جذاب به آن نیاز داشته باشید را بیان نماییم. با مقاله راهنمای سفر به آنتالیا همراه ما باشید.

سفر به آنتالیا

سفر به آنتالیا

  • اولین موردی که برای مسافرت به هر نقطه باید به آن توجه نمود ، وضعیت آب و هوایی است. به دلیل نزدیکی به دریای مدیترانه آب و هوای آنتالیا نیز مدیترانه ای با تابستان هایی آفتابی با دمای به طور میانگین ۲۸ درجه است. بادهایی که از شمال شرق و یا از سمت دریا می وزند عصرهای خنکی را ایجاد می نمایند که موجب شده است تا ورزش های آبی پر رونق باشند.
  • در مورد سفرهای هوایی باید گفت که تنها از نیمه اردیبهشت تا نیمه مهر از تهران به این شهر پرواز مستقیم وجود دارد و در ماه های دیگر با کاهش سفرها مستقیما نمی توان به آنتالیا رفت. منطقه های توریستی کمر و بلک نیز تا این فرودگاه ۶۵ و ۳۰ کیلو متر فاصله دارند.
  • محل اقامت مورد بعدی است که می تواند سفر را بسیار تحت تاثیر قرار دهد. موقع رزرو هتل باید به هر آنچه برای شما مهم است از نوع سرویس دهی هتل و امکانات رفاهی و تفریحی آن تا فاصله هتل با مرکز و مکان های مهم شهر و در نهایت هزینه آن به خوبی توجه کنید. هتل های ۵ ستاره چون هتل مردان پالاس ، هتل رویال تاج محل و هتل کرنلیا دیاموند از بهترین هتل های شهر هستند. برخی از هتل ها از امکانات انجام ورزش های آبی برخوردارند که می تواند موجب صرفه جویی در وقت شما بشود.
هتل رویال تاج محل

هتل رویال تاج محل

  • در زمینه هزینه حمل و نقل این چنین می توان بیان نمود که استفاده از تاکسی های زرد رنگی که ایستگاه های فراوانی در شهر دارند تقریبا ۴ تا ۵ برابر نرخ ایران برایتان هزینه خواهد داشت. نرخ ورودی ۲ دلار و بقیه بر حسب مسافت و با توجه به وضعیت ترافیکی محاسبه می شود. علاوه بر مینی بوس ها که اسامی همه ایستگاه ها بر روی شیشه آن ها نوشته شده اند ، می توانید از اتوبوس ها استفاده نمایید که هم ارزان ترند ، هم در همه جای شهر ایستگاه دارند و هم در برخی از آن ها تلویزیون و سیستم تهویه هوا وجود دارند. تراموایی هم که ساحل غربی کنی آلتی و موزه آنتالیا را به هم متصل می نماید وجود دارد که برای استفاده از آن تنها ۲ لیره ترک باید هزینه نمود.
موزه آنتالیا

موزه آنتالیا

  • یکی از بهترین بخش های هر سفر خرید کردن است. اجناس متنوع و مارک زیادی را در آنتالیا پیدا خواهید نمود. مرکز های خرید میگروس، لاپیس، جی، اوزدلیک، دپو، شی و ترا سیتی از جمله مرکز های خرید مهم آنتالیا هستند. در برخی از مراکز امکانات رفاهی و تفریحی وجود دارند که باعث می شود با یک تیر چند نشان بزنید.
  • رستوران های فاین داینینگ ، وانیلا لانج ، کاراف واین و آلپ پازا از رستوران های معروف و شیک آنتالیا هستند که علاوه بر رستوران محل اقامت خود می توانید به آن ها سری بزنید. اما اگر خواستار تجربه غذاهای محلی ترکی با هزینه کمتر هستید می توانید به یکی از رستوران ها و یا فست فود های متعددی که در شهر وجود دارند بروید.
مرکز خرید اوزدلیک

مرکز خرید اوزدلیک

در اینجا نیز به معرفی دو جاذبه گردشگری شهر می پردازیم:

  • مرکز آبی آکوالند در منطقه کنیا آلتی با بازی های مختلف مانند سرسره های آبی و برنامه های شاد روز خاطره انگیزی را برایتان خواهد ساخت.
  • تور کشتی شامل گردش بر روی دریای مدیترانه و صرف نهار بر روی عرشه به همراه امکان شنا در توقف های کشتی می شود. بازدید از شهر کمر نیز پایان این سفر رویایی خواهد بود.
مرکز آبی آکوالند

مرکز آبی آکوالند

امتیاز دهید:

یک نظر دهید