آبشار دودن آنتالیا

آبشار دودن در شهر آنتالیا واقع در کشور ترکیه قرار دارد. این آبشار در ۲۸ کیلومتری جاده قدیم آنتالیا- بوردور قرار گرفته است. دوچشمه جوشان به نام پیتارباشی در منطقه کیرک گوزلر سرچشمه این آبشار زیبا و دیدنی است. آب این دو چشمه از مسیر کوتاهی رد می شود و به آبشار دودن می ریزد.

آبشار دودن

آبشار دودن

آبشار دودن ۱۴ کیلومتر را در زیر زمین در گودالی به نام وارساک طی می کند و پس از یک جریان کوتاه در طرف دیگر این گودال به اعماق زمین فرو می رود و دوباره پس از طی کردن مسیری دو کیلومتری از آبریز آبشار بیرون می آید و زیبایی طبیعی دودن را به وجود می آورد. این آب حداقل ۱۰ متر مکعب در ثانیه است. سر انجام این آب پس از عبور از راهی ۹ کیلومتری به دریای مدیترانه می ریزد. اگر قصد سفر با تور آنتالیا را دارید دیدار از این زیبایی خدادادی و طبیعی را از دست ندهید و استراحت و آرامش در میان جنگل و آب را تجربه کنید.

آبشار دودن آنتالیا

آبشار دودن آنتالیا

آبشار دودن از زیبا ترین جاذبه های گردشگری آنتالیا به شمار می رود. جدال آب و صخره آن چنان صحنه زیبایی را می آفریند که هر بینده ای را مجذوب خود می کند . این آبشار در یک محوطه سبز قرار گرفته است که در میان جنگل زیبایی مانند یک نگین خود نمایی می کند.

آبشار دودن یکی از اصلی ترین و زیبا ترین تفریحگاه های مردم ترکیه و دیدنی ترین مکان ها برای گردشگران است. آبشار دودن به آبشار بالایی نیز معروف است. زیرا یک آبشار دیگر در نزدیکی این آبشار وجود دارد که هر دواز یک روخانه سرچشمه می گیرند و به آبشار های بالایی و پایینی معروف اند. همچنین غار زیبایی بر اثر مرور زمان در پشت این آبشار به وجود آمده است که خود جایی دیدنی و زیبا برای گردشگران و کسانی است که شهر آنتالیا به عنوان مقصد انتخاب می کنند تا هم بتوانند سفری تاریخی و هم سفری در میان دریا و جنگل را تجربه کنند.

امتیاز دهید:

یک نظر دهید