آشنایی با جشن ها و فستیوال های آنتالیا

آنتالیا دارای جشن ها و فستیوال های بسیار زیادی است و بیشتر توریست ها و گردشگران برای بازدید از این جشن ها و فستیوال ها به این شهر سفر می کنند.  روز حاکمیت ملی: این جشن ملی همه ساله در سرگذشت ۲۳ آوریل (سوم اردیبهشت) در همه شهرهای ترکیه به فقره آنتالیا، باشکوه برگزار می‌شود. در نو و قدیم اتفاق این روز بازگشایی حلقه مبصر بزرگ تر ملی ترکیه در سال ۱۹۲۰ میلادی بوده است. در این روز كس به خیابان‌ها، پارک‌ها، مراکز تفریحی رفته و به خوشی و تفریح می‌پردازند. در سفر به آنتالیا، امتحان اینگونه جشنی مالامال از لطف نخواهد بود. در ادامه در اطلاعات سفر در مورد آشنایی با جشن ها و فستیوال های آنتالیا بیشتر صحبت خواهیم کرد.

آشنایی با جشن ها و فستیوال های آنتالیا
رسم یادواره آتاتورک: اختر ترکیه قسمت بهره که برگزیده کمال آتاتورک، اولین دانا گروه ترکیه، در هوا بخار جنگ رهایی ترکیه، ملتفت شهر سامسون (Samsun) شده بود را به نشانی روز یادواره آتاتورک به ثبت رسانده است. این روز به عنوان روز جوانان و تمرین نیز مورد تکریم قرار می‌گیرد.
سور بین المللی باله و اپرا آسپندوس (Aspendos): حسب معمول این چراغانی در ماه‌های جون و جولای در آسپندوس، بومزاد :صفت بومی در نزدیکی شهر آنتالیا برگزار می‌شود. حسب معمول در این شادی خوانندگان، نوازندگان و هنرمندان بین المللی حضرت جلوه گر کرده و به ارائه هنر خود می‌پردازند. اجرای برنامه‌های فرهنگی این جشنواره در محل تماشاخانه روم عتیق در آسپندوس ادا می‌شود. در سفر به آنتالیا آستان در این شادی را از دست ندهید.
ضیافت بین المللی آسودگی و رقص محلی: این مهمانی در نو و قدیم اتفاق مراسمی فرهنگی به ولی یک امتحان بوده که لبالب از جنب و جوش و سرور است. طبق معمول این جشن در ماه آگوست (مرداد ماه) برگزار می‌شود و هنرمندان را از ناپاك آفاق جذب می‌کند.

بزم عسل آنتالیا: این بزم مطبوع در ماه آگوست (مرداد ماه) برگزار می‌شود. در این جشنواره، اقمشه عسل‌های غریزی به نشانی پیشكش انشا در ناحیه Gündogmus كیفیت ارائه جایگیری می‌گیرد. در این چراغانی دد دیو می‌توانند عسل‌های نوع به نوع و همگون را که در محل ها مختلف تولید شده‌اند، چشیده و خرید کنند.ضیافت آنتالیا: این جشن سالیانه فرهنگی از دوازدهم ماه سپتامبر تا بیست و نهم ایضاً ماه (برابر با ۲۱ شهریور تا ۷ مهر)، به مدت ۱۸ روز به طول می‌انجامد

آشنایی با جشن ها و فستیوال های آنتالیا

جشنواره فیلم طلایی نارنجی یا چراغانی فیلم آلتین پورتاکال (Altin Portakal Film Festival) در اواخر ماه سپتامبر بدایت شده و تا آغاز ماه اکتبر ادامه دارد. این بزم در مجمع بین‌المللی فیلم زیاد كیفیت عرض اسكان می‌گیرد و یکی از مهم‌ترین جشنواره‌ های آنتالیا می‌باشد و محل مناسبی به خاطر نشان دادن فیلم‌های مستقل است. فیلم رها به فیلمی قول می‌‌شود که مستقل از جهاز استودیویی هالیوود، بالیوود و پسین شرکت‌‌های فیلم‌‌سازی گمنام در دیگر دوردستها گیتی افق ها تولید ‌شود. طبق معمول این فیلم‌‌ها وساطت استودیوهای فیلم‌‌سازی کوچک مخلوق می‌‌شوند.

امتیاز دهید:

یک نظر دهید