رودخانه ماناوگات آنتالیا

یکی از زیبا ترین رودخانه های جهان را می توان در آنتالیا در منطقه سیده به نام “رودخانه ماناوگات” مشاهده نمود. در برخی از متون تاریخی از این رودخانه با نام “تیل و ملاس” نام برده شده است. رودخانه ماناوگات  آنتالیا در ۴ کیلو متری شمال روستای ماناوگات قرار دارد ، از کوه طرس نشات گرفته و بعد از گذر از جلگه ها و با خلق زیبایی خاص و بی نظیری به طول ۹۰ کیلو متر در منطقه مانند ایجاد آبشار های کم ارتفاع اما خروشان، در انتها به دریای زیبای مدیترانه می ریزد.

رودخانه ماناوگات آنتالیا

رودخانه ماناوگات آنتالیا

حمل و نقل بر روی آن از ۲۰۰ سال قبل از میلاد مسیح صورت می گرفته است ؛ در نتیجه ، تور های گردشگری که با کشتی و یا قایق های باد بانی بر روی این رودخانه انجام می شوند ، بهترین انتخاب برای لمس تمام شگفتی ها و زیبایی های رودخانه ماناوگات است. این رودخانه از زیباترین جاهای دیدنی آنتالیا محسوب می شود.

از آنجایی که آب و هوای شهر آنتالیا معتدل است و در فصل های مختلف ، تغییرات چندانی نمی کند ، جای زیاد نگرانی در انتخاب فصل برای رفتن به آن منطقه نیست ؛ هر چند بهترین زمان برای سفر به آن منطقه را فصل تابستان می دانند. درختان صنوبر اطراف آن ، محل مناسبی را برای استراحت و یا صرف نهار برای گردشگران داخلی و خارجی فراهم آورده اند. شنا در آب های زلال از کارهای لذت بخشی اس که می توانید انجام داده و تجربه جدیدی را کسب نمایید.

رودخانه ماناوگات آنتالیا

رودخانه ماناوگات آنتالیا

فاصله آبشار اصلی با شهر حدود ۷۶ کیلو متر می باشد. با ثبت نام در تور های گردشگری یک روزه بازدید از رودخانه و آبشار های آن یا استفاده از اتوبوس های مختلف که در تمام ساعات روز به آن جا می روند و یا استفاده از خودروی شخصی ( اتومبیل های اجاره ای نیز وجود دارند ) می توانید به آسانی به منطقه سیده برسید و از زیبایی های آن لذت ببرید.

در مورد ناهار و یا خوراکی لازم نیست نگران چیزی باشید. رستوران هایی مانند رستوران داتومن، رستوران سلطان سفراسی و رستوران کومرو به همراه چندین کافه در منطقه سیده و در ابتدای مسیر رودخانه وجود دارند که به ارائه غذا ها و نوشیدنی های خوشمزه می پردازند. قزل آلای کباب شده معروف ترین غذای آن جا است که نباید خوردنش آن هم در زیر درختان صنوبر را ازدست داد. برای اقامت خود نیز می توانید از هتل های بلا ، سانبرد و هتل استار بیچ سیده که در نزدیکی رودخانه ماناوگات هستند استفاده کنید و یا هتل های دیگر در نواحی مختلف آنتالیا را امتحان کنید.

امتیاز دهید:

یک نظر دهید