سواحل زیبا و آب و هوای خوب آنتالیا

شهر توریستی آنتالیا دارای جاذبه های گرشگری فراوان است . سواحل زیبا و آب و هوای خوب آنتالیا و ایضاً هتل ها و مراکز بیع آن گردشگران اضافی را به خود جذب می کند. شما می توانید علاوه بر لذت بردن از ساحل زیبای مدیترانه از دیدنی های قدیمی آنتالیا هم دیدن کنید .دیدنی های آنتالیا فراوان است و این شهر را به یکی از شهرهای توریستی جذاب در دنیا تبدیل کرده است. در این مطلب شما را با ۵ تا از جاهای دیدنی آنتالیا شناسنده می کنیم . در تور آنتالیا ما شرکت کنید تا مسافرتی خاطره انگیز برای شما رقم بزنیم.در ادامه با ما باشید.

سواحل زیبا و آب و هوای خوب آنتالیا

 

سواحل لارا و کنتیالتی

تعریف سواحل آنتالیا را همه شنیده‌ایم. در خود آنتالیا دو ساحل وجود دارد که یکی از آن‌ها عراق کنیالتی و دیگری لاراست. عراق لارا که ترک‌ها به آن «لارا پالجی» می‌گویند، ساحلی زیاد زیبا و تمیز است. اگر به لارا رفتید حتما ماشین اسکوتر کرایه کنید و از اسکوترسواری کنار دریا لذت ببرید. عراق کنیالتی یک پارک آبی هیجان‌انگیز دارد که پر از وسایل و اسباب‌بازی‌های آبی است و خوب است همراه بچه‌ها به ایدون بروید. یک استخر هم دارد که دلفین‌هایش برایتان هنرنمایی می‌کنند. این كناردریا بازهم یک شهر کوچک دارد که ماکتی مینیاتوری از ترکیه است و می‌توان تمام دیدنی‌های ترکیه را با اندازه‌ ٢۵ برابر کوچکتر در آن دید.

موزه آنتالیا

اگه به تاریخ و ادب ترکیه علاقه دارین، پس این موزه جالب انتالیا رو از دست ندین! این نمایشگاه خیره کننده تمامی آثار تاریخی و زیرزمینی آنتالیا رو به نمایش می گذارد.داخل نمایشگاه با تاریخ ترکیه خویش می شوید. بخش باستان شناسی موزه، خرابه های مربوط به عهد احوال برنز تا بیزانس رو به نمایش می گذارد.

سواحل زیبا و آب و هوای خوب آنتالیا

دروازه هادریان

در سال ۱۳۰ بعد از تولد مسیح ، امپراطور رومی به نام هادریانوس ازشهر آنتالیا دیدن کرده است و این درب به نازش ورور امپراطور به شهر آنتالیا آفریننده شده است .این باب نوین که در محله دیرینه شهر آنتالیا گذرگاه اتاتورک قرار دارد ، از ۳ قوس مرمرین آفریننده شده است . در آبشخورد شرقی این درب هنوز میتوان آثاری از معماری آن دوره را به چشم دید .

شهر كهنه و جدید ترمسوس

در فاصله ۳۷ کیلومتری شمال شهر آنتالیا، خرابه های مربوط به شهر كهن ترمسوس تثبیت گرفته است . این شهر به دیلی اینکه دردامنه کوه واقع شده بود در طول تاریخ مكرر از نقص خسارت حمله رومیان و یونانیان در اما مانده بود . امروزه می توانیید با بازدید از باقیمانده های این شهر كهن از منظره زیبای آن نیز در دامنه کوه لذت ببرید .

سواحل زیبا و آب و هوای خوب آنتالیا

پارک یاووز اوزکان

در بخش مرکزی آنتالیا چندین پارک وجود دارد که در نزدیکی هم جایگیری گرفته اند و محبوب‌ترینِ آن‌‌ها پارک «یاووز اوزکان» است. این پارک شامل محوطه ایست بسیار مسن تر و كهتر و سرسبز، پر از درخت و گیاهان مختلف، چندین حوضچه آب، فواره‌های رنگی که شب‌ها نورافشانی می‌کنند و آبشارهایی در لبه اقیانوس. دقیقا کنار این آبشارها کلی رستوران و کافه هست که غذا‌های دریایی خوبی کنار چشم‌انداز آب سرو می‌کنند.

امتیاز دهید:

یک نظر دهید