شهر سیده در آنتالیا

سیده یکی از زیباترین مناطق آنتالیاست که برای رفتن به آن باید حدود ۴ کلیومتر در امتداد جاده آنتالیا به آلانیا حرکت کرده، سپس ۶۸ کیلومتر به سمت جنوب بروید. این شهر قدمت بسیار زیادی دارد به گونه ای که بناهای باستانی و تاریخی زیادی را می توانید در آن مشاهده کنید.

شهر سیده

شهر سیده

شن و ماسه های بسیار زیاد و زیبایی در بندر باستانی، به همراه قسمت وسیعی از سواحل در شبه جزیره حوا، این امکان را دارند تا تبدیل به یک ساحل تماشایی و زیبا شوند.

رستوران ها، کافه ها، مغازه ها و خانه های روستایی بی شماری در این شبه جزیره وجود دارد که بعضی از آنها  به اماکنی اقامتی تبدیل گشته اند. شما با پیاده روی در اطراف خیابان های شهر قادر هستید برای مدتی طولانی بهترین ساختمان های مهم و همچنین باستانی شهر را نظاره گر باشید.

یکی از معروف ترین جاهای دیدنی آنتالیا که از مهم ترین آثار باستانی سیده هم محسوب می شود، آمفی تئاتر رومی است که در این منطقه واقع شده است. این آمفی تئاتر از آثار باقیمانده رومی ها در آنتالیا می باشد که در بالای تپه ای واقع شده است و در زمان قدیم دارای ۲۰۰۰ نفر ظرفیت بوده است. در حال حاضر نیز اداره میراث فرهنگی ترکیه در حال مرمت و بازسازی این آمفی تئاتر تاریخی می باشد.

آمفی تئاتر تاریخی

آمفی تئاتر تاریخی

شهر سیده در آنتالیا دارای یک بندر بسیار زیبا نیز می باشد که خیابان های کنار این بندر در سیده پر است از رستوران ها و کافی شاپ های متعدد، که با منظره ای زیبا و تماشایی و سرویس دهی مناسب خود پذیرای مسافران و گردشگرانی هستند که به این شهر سفر می کنند.

بندر سیده

بندر سیده

شهر سیده همچنین به علت دارا بودن یکی از بهترین ساحل های منطقه آنتالیا، دارای هتل های بسیار زیادی در این منطقه می باشد. در صورتی که مایل هستید با تور آنتالیا سفر کنید و البته در هتل هایی لوکس با قیمتی مناسب اقامت داشته باشید، پیشنهاد ما به شما منطقه سیده است.  از هتل های خوب منطقه سیده میتوان به هتل های پرنسس سیده، کریستال سن رایز، کریستال پالاس و…. اشاره کرد.

امتیاز دهید:

یک نظر دهید