راهنمای توریستی سفر به آنتالیا

از محبوب‌ترین شهرهای توریستی در ترکیه و غرب آن، آنتالیا است،آنتالیا شهری ساحلی است که بخش بزرگی از تاریخ و فرهنگ ترکیه را در خود جای داده است. قبل از  سفر به هر نقطه ای از جهان داشتن اطلاعات کافی درباره جاذبه هایی که در آن مقصد وجود دارد ضروری است.به همین دلیل در این مطلب به بررسی راهنمای توریستی سفر به آنتالیا و بررسی اطلاعات سفر مورد نیاز برای سفر به آنتالیا در ترکیه میپردازیم.

اطلاعات کلی درباره شهر آنتالیا

زبان رسمی: ترکی استانبولی
واحد پول: لیر ترکیه

شماره‌های اضطراری: ۱۱۲
اختلاف ساعت ترکیه به آنتالیا: یک ساعت و نیم از تهران عقب‌تر است.
کد کشور: ۹۰+
فرودگاه‌های بین‌المللی : فرودگاه آنتالیا

آب و هوای شهر آنتالیا

آب و هوای شهر آنتالیا با توجه به شرایط جغرافیایی که دارا هست مدیترانه‌ای است و در  تابستان‌ها این شهر آفتابی و زمستان‌ها معتدل و بارانی می شود. بهترین زمان برا شنا در سواحل آن از ماه فروردین تا آبان ماه است. تا اکنون برف و یخبندان در این شهر بندرت دیده شده‌است.

راهنمای توریستی سفر به آنتالیا

امنیت در آنتالیا

آنتالیا شهر نسبتا امنی است اما باید کمی حواستان به خودتان و وسایلتان به خصوص در اماکن شلوغ بیشتر جمع کنید. وقتی در خیابان راه می روید، کوله پشتی یا کیف خود را از سمت خیابان دور نگه دارید و از دسترس موتور سواران دور نگه دارید. یک مورد دیگر که باید در آنتالیا بسیار به آن توجه کنید هنگام پرسیدن آدرس است بر خلاف بسیاری از اهالی که با روی خوش پاسختان را می دهند اما عده ای هستند که ممکن است از شما پول بگیرند و به آن مقصدی هم که می خواستید نرسید.

راهنمای توریستی سفر به آنتالیا

 

هزینه خوراکی در آنتالیا

در آنتالیا نگران غذا نباشید، یکی از لذت‌بخش‌ترین بخش‌های  سفرتان می‌تواند شکمگردی باشد، با هر سلیقه‌ای که هستید در آنتالیا خوشمزه‌ترین غذاها را با بهترین قیمت‌ها می‌توانید پیدا کنید. در رستوران‌های متنوع از غذاهای سنتی ترکیه گرفته تا غذاهای دریایی و مدیترانه‌ای حسابی وسوسه‌تان می‌کنند.

برای مثال برای یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت باید هزینه ۱۹ لیر پرداخت کنید.
برای صرف یک وعده غذای دونفره در یک رستوان متوسط باید ۶۲ لیر پرداخت کنید.
قیمت منوهای مک دونالد در شهر آنتالیا به نسبت ارزان تر است و مبلغ ۱۷ لیر است.
برای تهیه آب معدنی ۱ لیر و اگر بخواهید یک فنجان قهوه میل کنید باید بابت آن ۸٫۰۵ لیر پرداخت کنید.

مراکز دیدنی شهر آنتالیا

بازدید از یکی از آبشارهای معروف آنتالیا که مسافرین پس از بازدید از این آبشار به سمت چند فروشگاه بزرگ شهر آنتالیا حرکت کرده ومی توانند از متنوع ترین پوشاک های موجود ، مایحتاج خود را تهیه کنند.

راهنمای توریستی سفر به آنتالیا

آکوالند: این مجموعه یکی از زیباترین مراکز آبی تفریحی ترکیه است و در منطقه ساحلی کنیاآلتی قرارگرفته، دراین مکان شما و خانواده تان با بهره گیری از سرسره های مختلف و بازیهای آبی متفاوت روز خوبی را سپری می نمایید.

 پاموک کاله ( پاموک قلعه ): پاموک کاله از شگفتیهای بسیار عجیب است . آبهای کالسیوس با حرارت ۳۵ درجه از ارتفاع ۱۰۰ متری فرو می ریزد و استخرهای بزرگ ومتعددی را دارد.

تور رافتینگ: یک تورآبی بر روی رودخانه خروشان ، سوار بر قایقهای بادی با پوشیدن جلیقه های نجات ، لحظات مهیج و شادی آوری را تجربه می کنید.

 

امتیاز دهید:

یک نظر دهید