شهر های بسیار دیدنی ترکیه

ترکیه یکی از زیبا ترین شهرهای همسایه ما می باشد که هر ساله بخش عظیمی از درآمد خود را از طریق صنعت گردشگری بدست می آورد. این کشور جاذبه های گردشگری و توریستی فوق العاده ای دارد که سالانه افراد زیادی را برای دیدار از این زیبایی ها به خود جلب می کند. در ادامه قصد داریم که شما را با شهر های بسیار دیدنی ترکیه آشنا کنیم.

شهر کوش آداسی

از مواردی که باید در مورد اطلاعات سفر به شهر ترکیه بدانید این است که شهر کوش آداسی یکی از مشهورترین اماکن گردشگری مهم ترکیه می باشد. مکانهای زیبایی همانند رستوران های دریایی ، اسکله و جزیره کبوتر در این شهر واقع شده است . کوش آداسی شهری لبریز از کافه‌ها و بار‌های کارائوکه ‌ای است که مملو از برچسب‌ها و طرح و نگار تیم‌های فوتبال می باشند.

شهر کوش آداسی

شهر کوش آداسی

 

از دیگر مطالبی که باید به آن حتما آگاهی داشته باشید این است که قیمت‌ها در این شهر نسبتا بالا هستند. ولی مناسب ترین فصل سفر به کوش آداسی در ماه های خرداد و شهریور می باشد. البته گرانترین فصل سفر از در بین ماه های شهریور و تیر می باشد ولی اگر بتوانید پایان اردیبهشت ماه تا بین خرداد ماه به کوش آداسی مسافرت کنید از نظر قیمتی بسیار به سود شما خواهد بود.

شهر کوش آداسی

شهر کوش آداسی

 

و نیز می توان به این مورد اشاره کرد که در این زمان شرایط آب و هوایی بسیار معتدل و مناسبی در انتظار شما خواهد بود. تعداد بسیار زیادی از ایرانیان در تعطیلات عید به کشور ترکیه سفر می نمایند اما در این زمان از سال هنوز استفاده از تفریحات آبی تا حد قابل تاملی ممکن نمی باشد.

شهر زیبای ازمیر

این شهر یکی از زیبا ترین شهر های ترکیه می باشد و به عنوان یکی از چشم اندازه های ترکیه محسوب مس شود. خط ساحلی فاخری که آب لطیف دریای اژه به آن برخورد می کند، لبریز است از کرانه های بسیار کهن که به واسطه ی باغهای زیتون، پرتگاههای سنگی و جنگلهای کاج در برگرفته اند . این شهر که در زبان اصیل ترکی  ازمیر زیبا عنوان می شود ، بر فراز یک خلیج مرتفع و باریک قرار گرفته که به واسطه ی کشتیها و قایقهای تفریحی، دارای شیار شده است.

شهر زیبای ازمیر

شهر زیبای ازمیر

 

در مورد شرایط آب و هوایی این شهر خوب است که بدانید، آب و هوای آن معتدل است و در فصل تابستان، نسیم بیار ملایم و لذت بخش دریا ،گرمای خورشید را کمتر می کند.این شهر که در پشت پیاده روهای آذین شده با درخت نخل و خیابانهایی که دنباله رو خط ساحلی هستند، از دامنه های کوههای پیرامون خود با شیبهای پلکانی افقی به آهستگی به سمت بالا میرود.

شهر زیبای ازمیر

شهر زیبای ازمیر

 

چیزی که بیشتر از همه ی این موارد ممکن است توجه شما را به خود جلب کند این است که ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه بوده و بندر آن فقط در رتبه دوم نسبت به استانبول قرار گرفته است. ازمیر که در تمام طی سال یک شهر بین المللی و بسیار زیبا است، در مدت همایش بین المللی هنر و نمایشگاه بین المللی، گردشگران بسیار زیادی دارد.

مناسب ترین زمان برای سفر

قبل از هر سفری باید تمام اطلاعات به آن سفر را جمع آوری کنید که مهمترین میزان برای سنجش وقت مناسب برای سفر به ترکیه شرایط جوی است، اگر مایل به دیدن روستاهای قدیمی و مناطق قدیمی کناره ی دریای مدیترانه هستید مناسب ترین زمان سفر آوریل، سپتامبر و اکتبر خواهد بود و نیز در این ماه ها چون دوباره کودکان به مدرسه میروند، موزه ها نسبت به روزهای دیگر خلوت تر می باشند و دمای هوا بهتر است.

 

امتیاز دهید:

یک نظر دهید