مناطق بسیار دیدنی و جذاب ترکیه

ترکیه کشوری است با تاریخ و فرهنگ باستانی کخ تاریخ آن به زمان های بسیار دور باز می گردد اماکن تاریخی بسیاری در این کشور در یونسکو به ثیت رسیده است،  ساختمان های تاریخی ترکیه به خوبی نگهداری شده اند و در هنر این کشور می توانید ریشته های باستانی و تاریخی را دید و این کشوری پل ارتباطی اروپا و آسیا و رابطی بین قاره کهن و اروپای جدید است.میتوانید در ترکیه تمام وقت خود را در موزه ها و اماکن تاریخی بگذارنید و با آنقدر مناظر طبیعی و تفریحی دارد که می توانید از آن ها نیز لذت ببرید. در مطلب اطلاعات سفر تاریخی بیشتر در رابطه مناطق بسیار دیدنی و جذاب ترکیه صحبت خواهیم کرد.

 

اولودنیز

در ترکیه پر از شهر های ساحلی است که یکی از این شهرها، شهر کوچک اولودنیز درست در محل برخورد دریای مدیترانه و اژه واقع شده است. توریست ها می توانند در آرامش این ساحل آبی را تماشا کنند و از آن لذت ببرید، پاراگلایدر در کوه های اطراف یکی از تفریحاتی است که برایتان فراهم شده است.

مناطق بسیار دیدنی و جذاب ترکیه

جاده لیجیان

اگر می خواهید زیبایی های سواحل غرب ترکیه را ببینید به شما توصیه می کنم که به جاده لیجان سر بزنید. در این جاده ۳۰۰ مایلی که از شهر اولودنیز تا پایین آنتالیا آمده است قدم بزنید. در سال ۲۰۰۰  این جاده ساحلی در ترکیه به عنوان مسیر پیاده­ روی بسیار طولانی کشور افتتاح شد.

در طول این مسیر وجود مناظر زیبا و بی بدیلی از دریا را می­توانید از روی کوههای این مسیر ببینید. نام این منطقه برگرفته از نام پادشاه باستانی لیجیا که در همین سرزمین است بازمی­گردد. برای طی کردن این مسیر باید ۲۰ تا ۳۰ روز زمان صرف کنید در روشنایی روز از مسیرهای خارج شهر مثل درمه، کاش لذت ببرید.

استانبول

این شهر مشهور با چشم انداز ها و معماری های زیبایش بزرگترین شهر ترکیه  نیز هست، مسیر اتصال اروپا و آسیاست. این شهر، چشم انداز متمایز و بی ­نظیر به خاطر معماری های ویژه آن از جمله گلدسته­ ها و گنبدهای ایاصوفیه و مسجد آبی در کنار بناهای تاریخی بی شمار دیگری است که در این شهر وجود دارند. استانبول دارای فرهنگ غنی، غذاهایی دلچسب و شبهای بسیار زیبا است؛ بهترین پشت بام­های دنیا با غروب ­هایی زیبا را در خود جای داده است.

پاموکاله

در استان دنیزلی ترکیه چشمه های آب گرم بسیاری از دامنه کوه های کوچک جاری می­شوند. استخرهایی لبه لبه و پله مانند در سنگ­های سفید بوجود آورده اند این چشمه ها و تا پایین دامنه ادامه پیدا کرده است. این منظره بسیار دیدنی است. و مثل اینکه یونانیان و رومیان باستان بر این باور بودند که خدا این منظره را ساخته است و پس از سال ها و با گسترش صنعت توریست دسترسی اولین توریست های دنیا را به این استخرهای طبیعی فراهم آوردند. و امروزه می­توانید از این چشمه­ های طبیعی لذت ببرید.

مناطق بسیار دیدنی و جذاب ترکیه

دریاچه وان

سرتا سر ترکیه را دریا تساحب کرده است و آن را گرفته است ولی داخل آن پر از دریاچه های کوچک و بزرگ است که یکی از بزرگترین دریاچه ترکیه با مساحتی بالغ بر ۱۴۵۰ مایل مربع و با عمقی که در گودترین نقاط به بیش از ۱۴۰۰ پا می­رسد، در شرقی ترکیه قرار دارد.

این دریاچه در اواسط ترکیه هیچ خروجی و برون ­ریزی ندارند و به همین علت از نمک و منابع آهکی و معدنی بالایی برخوردار هستند و موجودات زنده چندانی در این آب ­ها زندگی نمی­کنند. در نزدیکی این دریاچه قله آتشفشانی نمروت از سواحل آن سربرآورده و چهار جزیره کوچک روی پهنه آن خودنمایی می­کنند.

یک کلیسایقرن دهم در جزیره آکدامار این دریاچه همچنان پابرجا باقی مانده است درحالی که در سه جزیره دیگر تنها ویرانه ­های ساختمان­های رهبانی برجای مانده است.

مناطق بسیار دیدنی و جذاب ترکیه

ساحل کاپوتاش

بسیاری ساحل در ترکیه وجود دارد که بسیاری از این سواحل زیبا برای مدیترانه است به طوری که حدود ۱۰۰۰ مایل از سواحل دریای مدیترانه در خاک ترکیه قرار دارد. پس برای پیدا کردن بهترین ساحل در ترکیه دچار مشکل و دشواری نخواهید شد.

بسیاری از مردم به عنوان بهترین ساحل، ساحل کاپوتاش را انتخاب کرده اند. این ساحل در غرب ترکیه  کشیده شده است. در خروجی یک دره باریک با صخره­هایی با شیب تند خاتمه یافته است. جذاب ­ترین جلوه­ های ساحل کاپوتاش خالی بودن این ساحل از هرگونه ساخت و سازی است.

در این ساحل فروشنده ­هایی را می ­بینید که به طور پراکنده غذا و نوشیدنی می ­فروشند اما جغرافیای این منطقه از سربرآوردن هتل­ها و بناهای دیگر و محدود کردن زیبایی این پهنه ماسه­ای در ساحل تورکوییز ممانعت کرده ­است.

 

 

 

 

امتیاز دهید:

یک نظر دهید